Slavné parodie

Shlédněte ve článku slavné parodie.

Václav Postránecký pro diváky vybírá ty nejlepší parodické scénky, které dnes již patří do zlatého fondu televizní zábavy (2008). Účinkují: K. Gott, M. Eben, J. Bohdalová, V. Dvořák, L. Sobota a další. Režie F. Polák

Pod heslem parodie najdete v encyklopedii tuto definici: „Parodie je přetvoření původního obsahu do směšného charakteru. Imituje originální dílo, na něco naráží, zdůrazňuje chyby nebo naopak záměrně dělá vše dokonale.“ Zparodovat se dá prakticky všechno, některé situace nebo postavy se přímo nabízejí. Oblíbené bývají parodie hudební, známe velmi zdařilé parodie filmové a občas si autoři vezmou na mušku i některý z televizních pořadů. Pokud se toho ujmou opravdoví mistři v tomto oboru, vznikají opravdu nezapomenutelné scénky. Právě z nich Václav Postránecký vybírá ty nejlepší, z nichž se řada nesmazatelně zapsala do zlatého fondu televizní zábavy i diváckého povědomí. Podíváme se na předávání netradičních cen, ale zavítáme i do divadla na jedinečné nastudování Lucerny s Karlem Gottem v hlavní roli. Na své si přijdou milovníci dechovky i fanoušci pořadu Na plovárně. A to je pouze stručný výčet, takže je jisté, že se budete u své obrazovky skvěle bavit.

Sledujte slavné parodie zde.

Autor: archív České televize

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Staňte se partnery magazínu Kulatý svět, přidejte se k autorům. Kontaktujte naši redakci.

Články uveřejňované v magazínu Kulatý svět pocházejí ze dvou zdrojů: Články vlastní, redakční, autorské, které píší redaktoři nebo naši partneři pro magazín Kulatý svět. Texty jsou duševním vlastnictvím každého autora, proto je volně publikují kdekoliv dle jejich uvážení. Tyto články jsou označeny tagem Originální článek. Tvůrci článků mohou mít uvedenou svoji charakteristiku v odkazu Autoři. Články převzaté z webových stránek, sociálních sítí apod. Vždy uvádíme autora a zdroj textu.

Buďte první, kdo přidá komentář

Napište komentář